مقدمه ای بر وبلاگ نویسی
مقدمه ای بر وبلاگ نویسی

آموزش استفاده از نی نی وبلاگ

.: مقدمه ای بر وبلاگ نویسی :.
 
وبلاگ چيست و وبلاگ نويسي به چه معناست ؟
 
وبلاگ يك يا چندين صفحه اينترنتي شخصي يا گروهي است كه در آن شخص يا گروه به نوشتن مطالب متوالي (روزانه يا چند روز در ميان) در موضوعات متنوع و دلخواه مي پردازند و افكار، عقايد اشعار و يا خاطرات خود را براي مطالعه عموم در آن قرار مي دهند. از آنجائيكه وبلاگ در اينترنت نشر مي يابد مي توان آنرا يك نشريه اينترنتي شخصي هم اطلاق كرد و حتي گاهي بعضي ها پا را از اين هم فراتر مي گذارند و وبلاگ را يك رسانه اينترنتي مي نامند. وبلاگ و وبلاگ نويسي از پديده هاي نوين در دنياي پر راز و رمز اينترنت است. هم اكنون صدها ميليون نفر از مردم سراسر دنيا از تمام سطوح اجتماعي و از تمامي قشرها به وبلاگ نويسي روي آورده اند و نوشته هاي خود را در معرض ديد عموم مراجعان از اقصي نفاط جهان در دهكده جهاني گذاشته اند.

براي وبلاگنويسي چه ملزوماتي نياز است ؟

از آنجا كه نی نی وبلاگ بسياري از امكانات را بصورت رايگان در اختيار شما ميگذارد شما هيچ پولي براي وبلاگنويسي نمي پردازيد مگر هزينه اي كه براي اتصال به اينترنت پرداخت می کنید البته ذكر اين مطلب ضروري است كه نی نی وبلاگ براي تامين هزينه هاي خود اقدام به درج آگهي در وبلاگ شما مي كند. در هر حال ملزوماتی براي وبلاگ نويسي وجود دارد كه آنها را در ادامه ذكر ميكنیم:

  1. امكان استفاده از كامپيوتر و اتصال به اينترنت براي تايپ و ارسال مطالب مهيا باشد ( كامپيوتر شخصي، كامپيوتر فاميل، دوستان، كافي نت و يا ... )
  2. فرد بايد حداقل آشنايي با ويندوز (و يا يك سيستم عامل ديگر) و تايپ كردن داشته باشد(مگر اينكه مطلابتان را روي كاغذ بنويسيد و بعد از وبلاگنويس ديگري بخواهيد آنرا برايتان به وبلاگ پست كند)
  3. زمان كافي براي نوشتن مطالب و مديريت وبلاگ (مثلا حداقل نيم ساعت در شبانه روز)

از كجا بايد شروع كرد ؟

اگر ملزومات گفته شده را داريد ميتوانيد همين الان وبلاگ خود را ايجاد كنيد ...

برگرفته شده از بلاگرز