راهنمای ثبت نام و ایجاد وبلاگ
راهنمای ثبت نام و ایجاد وبلاگ

آموزش استفاده از نی نی وبلاگ

.: راهنمای ثبت نام و ایجاد وبلاگ :.

برای ایجاد وبلاگ در نی نی وبلاگ تنها کافیست در بخش ثبت وبلاگ جدید فرم مربوطه را کامل کنید.

۱) نام کاربری :

در فرم ثبت نام میبایست یک نام کاربری (username) برای خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که آدرس اینترنتی وبلاگ شما بصورت http://username.niniweblog.com خواهد بود، بنابراین اگر آدرس خاصی مد نظر شماست بطور مثال http://yourname.niniweblog.com تنها کافیست نام خود (yourname) را به عنوان نام کاربری وارد کنید. در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید تا در آینده مجبور به تغییر آدرس وبلاگ و ایجاد وبلاگ جدید نشوید.

  • به هیچ عنوان از حروف بزرگ استفاده نکنید.

  • نام کاربری حداقل باید 3 کاراکتر باشد.

  • نام کاربری تنها میتواند شامل حروف انگلیسی یا اعداد باشد.

۲) رمز عبور :

در فرم ثبت نام از شما خواسته خواهد شد که کلمه عبوری را نیز برای ورود به بخش مدیریت و ارسال مطالب در وبلاگ مشخص کنید. در انتخاب کلمه عبور بهتر است عبارات یا کلماتی را در نظر بگیرید که به خاطر سپردن آن برای شما آسان باشد و در عین حال قابل حدس توسط دیگران نباشد.

  • کلمه عبور نسبت به کوچکی یا بزرگی حروف حساس است.

  • جهت امنیت بیشتر رمز عبور حداقل 6 کاراکتر باشد.

  • از انتخاب رمزهای خیلی ساده همچون 123456 خودداری کنید.

  • کلمه عبور می تواند شامل اعداد،حروف انگلیسی و برخی کاراکترهای معمول ( -_()^%$#@!=+\\{}/.,[] ) باشد.

۳) تکرار رمز :

کلمه عبوری که در مرحله قبل انتخاب کرده اید را عینا" در این قسمت وارد نمائید.

۴) عنوان وبلاگ :

عنوان وبلاگ شما کاملا وابسته به سلیقه نویسنده وبلاگ است. پیشنهاد می کنیم عناوین تکراری و بسیار معمول و یا عنوان دیگر وبلاگ ها را برای وبلاگ خود انتخاب نکنید. یک عنوان اختصاصی به خوانندگان وبلاگ شما کمک خواهد کرد تا آنرا راحت تر به خاطر بسپارند .
آنچه مدیران نی نی وبلاگ از شما میخواهند در نظر گرفتن فرهنگ، قوانین و هنجارهای رایج در ایران در انتخاب عنوان وبلاگ  و عدم استفاده از کلمات مستهجناست.

  • در صورت درج عنوانی نامفهوم برای وبلاگ، بلافاصله وبلاگ حذف خواهد شد.

۵) نام نویسنده :

شما می توانید هر نامی را به عنوان نام نویسنده وارد کنید. این نام می تواند نام واقعی شما و یا نام مستعار شما باشد. این یک فرضیه هست که اکثر خوانندگان تمایل دارند نام واقعی نویسنده وبلاگ را بدانند و با آن وبلاگ ارتباط بهتری برقرار می کنند.

۶) ایمیل خصوصی :

ایمیلی که در این بخش وارد می کنید در نزد سایت نی نی وبلاگ محفوظ می باشد و در جایی نمایش داده نمی شود. این ایمیل تنها برای ارسال نام کاربری و کلمه عبور و یا دیگر پیام های سایت مورد استفاده قرار می گیرد و در وبلاگ شما نمایش داده نخواهد شد. ورود ایمیل خصوصی الزامیست.

  • ایمیل www ندارد

۷) کد امنیتی:

کد نمایش داده شده که شامل چند عدد می باشد را در قسمت مربوطه بنویسید.

در انتها پس از پر کردن فرم ثبت نام و مطالعه دقیق توافقنامه سایت، بر روی دکمه "پذیرفتن توافقنامه و ثبت وبلاگ" کلیک نمائید، در صورتی که نام کاربری شما قبلا ثبت نشده باشد و یا اشکالی در انتخاب نام کاربری و عنوان وبلاگ نباشد وبلاگ با نام کاربری شما ایجاد خواهد شد و متن خوش آمد گویی را خواهید دید. از آن پس می توانید با ورود نام کاربری و کلمه عبور خود وارد بخش مدیریتی وبلاگ خود شوید و مطالب، نظرات و یا خاطرات خود را در وبلاگ قرار دهید و یا آنرا ویرایش نمایید.
همچنین می تواند عنوان وبلاگ و بسیاری از تنظیمات دیگر را در بخش "تنظیمات وبلاگ" مندرج در منوی کاربری تغییر دهید و یا قالب و طرح جدیدی برای وبلاگ خود انتخاب و یا طراحی کنید.


حال پس از این آموزش برای ایجاد یک وبلاگ جدید بر روی عکس زیر کلیک نمائید